خانه / نکات حقوقی / کارگری و بیمه / آیا در ایام‌ تعطیلی رسمی‌ کارفرما می تواند به کارگر اجبارا” تعطیلی ندهد؟

آیا در ایام‌ تعطیلی رسمی‌ کارفرما می تواند به کارگر اجبارا” تعطیلی ندهد؟

(No Ratings Yet)
Loading...

خیر. طبق ماده ۶۳ قانون کار تعطیلات رسمی جزو تعطیلی با مزد می باشد و در صورت کارکرد کارگر در روز تعطیل رسمی بایستی به وی اضافه کاری تعلق بگیرد. در غیر اینصورت مغایر با قانون خواهدبود.

همچنین ببینید

قانون

اصل برائت در قانون اساسي به چه معناست؟

  برائت، يعني پاك و مبرا بودن از عيب؛ اما در احكام وقتي مي‌گويند ذمه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *